Bitcoin uderzy w nowy haj „w najbliższym czasie“ jak Buffett wyjdzie z USD – Keiser

August 31, 2020 by Keine Kommentare

Jak twierdzi Max Keiser, The Sage of Omaha wychodzi ze światowej waluty rezerwowej, a to wstęp do bicia nowego rekordu przez Bitcoina.

Amerykański dolar staje się tak słaby, że nawet Warren Buffett wychodzi, a Bitcoin (BTC) będzie widział wszechczasowe wzloty, mówi Max Keiser.

W swojej najnowszej prognozie dla makro, gospodarz RT ostrzegał, że bezpieczne przystanie będą poważnie przewyższać fiata. Buffett, sugerował, że wiedział, co się stanie.

Keiser: Buffett „wychodząc z dolara“
„Przeprowadzka Buffetta do Japonii, wraz z jego złotą inwestycją, potwierdza, że wydostaje się z USD BIGLY“, napisał Keiser na Twitterze w poniedziałek.

„USD ma dzisiaj tendencję spadkową, zbliżając się do przełamania kluczowego wsparcia. Bitcoin Evolution – Złoto – Srebrny zrobi nowy ATH w najbliższym czasie.“

Odnosił się do przeprowadzki Buffetta do japońskich aktywów, przejmując 5% udziałów w pięciu największych domach handlowych w kraju, co daje 6 miliardów dolarów, donosi Reuters.

„Pięć największych firm handlowych ma wiele joint ventures na całym świecie i prawdopodobnie będą miały więcej. Mam nadzieję, że w przyszłości mogą pojawić się okazje do obopólnych korzyści“ – cytował Reuters w swojej publikacji.

Ogłoszenie przyszło kilka dni po tym, jak Rezerwa Federalna potwierdziła, że dopuści do tymczasowego wzrostu inflacji powyżej celu 2%, co ważyło dużo od dolara.

Po zmienności, indeks walutowy USD (DXY) zaczął w poniedziałek gwałtownie spadać, odbijając się od swoich najniższych poziomów od dwóch lat. Pod koniec lipca, kiedy te poziomy pojawiły się po raz pierwszy, Bitcoin zobaczył skok cen do 12 500 dolarów.

Jak donosi Cointelegraph, pozostają oczekiwania, że dalsze nurkowania w DXY będą dawały podobne efekty.

Nieprawdopodobny Bitcoin Bellwether

Buffett tymczasem jest dobrze znany z tego, że jest niezłomnym sceptykiem Bitcoinów.

W zeszłym tygodniu tak zwany „Wskaźnik Buffetta“ ostrzegał przed krachem na giełdzie, nawet gdy akcje spółek wielkopowierzchniowych nadal wspinały się wyżej.

Wcześniej Anthony Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital, publicznie postawił na Buffetta, który ostatecznie kupił Bitcoina po tym, jak ujawnił, że przechodzi w złoto.

W tym czasie Keiser twierdził, że samo wejście na rynek złota pobudzi zainteresowanie inwestorów, pomagając w popchnięciu BTC/USD do 50.000 dolarów.

Być może najsłynniejszy quip Buffetta na temat Bitcoin’a pochodzi z 2018 roku, kiedy to określił krypto walutę jako „trutkę na szczury do kwadratu“.